درباره شرکت

تاریخچه

در سال 1386 همزمان با گسترش طرح ها و پروژه های در حال ساخت گروه بنا به دستور ریاست محترم هیئت مدیره و پیگیری های ایشان ساخت یک مرکز بهداشت مطابق با استانداردهای جهانی در دستور کار قرار گرفت که متعاقب آن بر اساس نقشه تیپ مصوب سازمان بین المللی کار با 195 متر مربع زیربنا احداث گردید و در سال 1388 به صورت رسمی طی مراسمی با حضور مسئولین استانی افتتاح گردید . این مرکز در دو بخش درمان و فوریت های پزشکی و HSE ( ایمنی – بهداشت حرفه ای – محیط زیست ) فعالیت دارد . تجهیزات پزشکی موجود شاملدستگاه نوار قلب ( EKG )و اسپیرومتر( اندازه گیری ظرفیت های تنفسی ) ، برانکاردهای پیشرفته ( چیراستریچر و اسکوپ ) ، انواع آتل های بادی پیشرفته – اتاق پانسمان – سرم تراپی – تزریقات – شستشوی چشم و تجهیزات پایش محیط شغلی کارکنان شامل " صداسنج – لوکس متر ( سنجش روشنایی ) – GAS TEC ( اندازه گیری غلظت مواد شیمیایی در هوای محیط کار ) می باشد .
وجه شاخص وآشکار این مرکز با سایر مراکز بهداشتی درمانی وحدهای تولیدی را می توان در ساختار فیزیکی و تجهیزات فنی و همچنین توجه ویژه به امر تقدم اصول پیشگیری بر درمان دانست بر همین اساس انجام معاینات و آزمایشات قبل از استخدام ، دوره ای سالانه و آموزش های ایمنی و بهداشتی حین کار و نظارت ها و پایش های ایمنی روزانه و پایش عوامل محیطی با دستگاه های اندازه گیری صورت می گیرد . ضمنا این مرکز مجهز به آمبولانس مجهز به تجهیزات کامل پیشرفته و دارای تاییدیه های اداره استاندارد و وزارت بهداشت می باشد .
در بخش برنامه های آینده موارد مرتبط با دندانپزشکی ، توجه به مسائل بهداشت روانی کار و موارد انگیزشی تولید در کنار نگهداشت سلامت شغلی و به تبع آن افزایش راندمان تولید همراه با ایمنی در دستور کار این مرکز می باشد .
همچنین تعاملات بین بخشی با سازمان های دولتی و نهادهای خصوصی فعال در حیطه ایمنی و سلامت شغلی مانند انجمن مدیران صنایع وجود دارد. .

فعالیت های بخش درمان و HSE به شرح ذیل می باشد :
الف ) واحد درمان :
1- ویزیت بیماران
2- تامین دارو در سطح اولیه
3- سرم تراپی ، بخیه ، پانسمان
4- جراحی های صغیر
5- اعزام بیماران اورژانس از طریق آمبولانس به مراکز تخصصی و فوق تخصصی.
ب ) واحد HSE :
1- برگزاری منظم کمیته های حفاظت فنی و بهداشت کار به صورت ماهانه.
2- پایش حوادث به صورت ماهیانه و اعلام نتايج در کمیته های حفاظت فنی و بهداشت کار شرکت و کمیته عالی گروه
3- شكيل جلسه كميته عالي حفاظت ايمني و بهداشتكار گروه بمنظور بررسي موارد بهداشتي و ايمني كلان در كارخانجات گروه با شركت مديران محترم عامل و معاونت هاي محترم اداري گروه
4- آموزش چهره به چهره پرسنل در خصوص مسائل ايمني و بهداشت كار برگزاری دوره های مورد نياز در زمينه مانورهاي اطفاء حريق و دوره هاي ايمني و بهداشتي با اولویت آموزش پرسنل
5- اندازه گيري عوامل زيان آور فيزيكي محيط كار توسط كارشناسان مركز بهداشت كار گروه و انجام اقدام اصلاحي مرتبط جهت مكان هاي داراي رنج بالاتر از حد استاندارد .
6- نظارت در زمينه ايمني برق ، چکاپ تجهیزات اطفا حریق مجموعه
7- برنامه ریزی و هماهنگی هاي لازم با کلیه واحد ها از طریق جلسات مستمر با مدیران و سرپرستان واحدها.
8- ارائه مقالات اموزشي در زمينه هاي مختلف بهداشتي ،‌پزشكي و ايمني و چاپ آن در نشريه مقصود